VAJDASÁG – DEMAGÓGIA IMPORTŐR
A vajdaságban, az ott élő magyar nép érdekei helyett, import orbanisztánt valósít meg a VMSZ. Az a párt, amelyet FIDESZ licenc alapján először a VMDK szétverésére hoztak létre, megvalósítjDemokrácia deficitről beszélt a VMSZ (Vajdasági Magyar Szövetség) eltávolított alelnöke, Varga László, és a párt prominense Dr. Takács Zoltán.
Egy autonómiával rendelkező nemzetiségi kisebbség számára létfontosságú anyanyelvének használata, a közigazgatásban és tanulmányai folytatása alatt is. Fontos tehát az anyanyelven történő alap, közép és felsőoktatás megteremtése, és annak fejlesztése is.
Dr. Takács Zoltán: “A Szabadkai Állami Egyetemmel kapcsolatban először az MNT 2012. december 27-i rendes ülésén született döntés; a 2013-ra vonatkozó éves MNT munkatervben pedig világosan az áll, hogy ebben az évben az MNT előkészíti a Szabadkai Állami Egyetem megalapítását. Ennek alapján készült el az a folyamatos, több MNT-szakértői csoport munkáját egybefogó, könyv formájában kiadott tanulmány 2013 végére, amit a VMSZ elnöke lesöpört az asztalról – demokratikusan.”
Ne felejtsük el, hazát elárulni, nemzetre rárontani, azt csak a nem Fidesz tud. Így a szerbiai parlamenti választások után hatalomra került VMSZ leveszi napirendjéről a magyar egyetem ügyét, az már szándék formájában sem jelentkezik a Szerb Haladó Párttal folytatott kormányalakítási tárgyalások alatt.
Figyelmesen olvassuk végig Fremond Árpád kérdését, aki jelenleg a VMSZ orbanikus pásztori alelnöke:
Fremond Árpád: „Mint ismeretes kedves Zoltán (Dr. Takács Zoltán) Ön erről írt tanulmányt is, ajándék könyvét hűen őrzöm. (De drága arc lehet ez a Fremond, hűen őrzi, akkor el se olvasta… a szerk.) Aztán úgy tudom, még fordításra is sor került.., meg tudná mondani nekünk ez mennyibe került, mármint az adófizető polgárok pénzéből erre mennyit költöttek?? Oldalanként ha kérhetem…, azt hiszem ez is egy fontos információ lenne. …”
Ez a vérlázítóan lázárjani stílusú kérdés szép, ugye? És az egyetem, a vajdasági magyar felsőoktatás, az nem fontos?
Dr. Takács Zoltán válasza: “A Felsőoktatási határ/helyzetek c. monográfiám 2013 decemberében jelent meg (bibliográfiai adatok: TAKÁCS ZOLTÁN 2013: Felsőoktatási határ/helyzetek [angolul: Pushing Back the ’Frontiers’ of Knowledge]. MTT 15. Szabadka, Magyarságkutató Tudományos Társaság. 375. o., online letölthető). Ehhez a munkához a VMSZ-nek semmi köze sincs (nem elnökségi döntés eredménye), maximum annyi, hogy a 2014 tavaszán folytatott könyvbemutató sorozaton (Szabadkán és Kanizsán) egyetlen egy VMSZ-es kolléga sem jelenhetett meg (vélhetően felsőbb utasításra), mert a kötet a szabadkai egyetem témájával foglalkozott/foglalkozik. Felsőfokon beszélek/írok angol nyelven, fordítóra nem volt szükségem. A könyv impresszumában szereplő „nyelvi lektor” szó lehet félreértelmezhető, de az nem fordítót (!) jelent.”
Varga László egy törvényjavaslat útját is leírja, amely a Pásztor István féle VMSZ ügyködésének segítségével, ismételten az ott élő magyarok érdekeivel megy szembe:
Varga László : “Az egyik törvény a közszférában dolgozók nyilvántartásáról szól. A jogszabály javaslata nem tartalmazza, hogy az alkalmazottak nemzeti hovatartozására, anyanyelvére és iskolai tanulmányainak a nyelvére vonatkozó adatok is legyenek a nyilvántartás részei.”
Ez egyértelmű, ha nincs ilyen lista, akkor a leépítéseknél nem jelenik meg a nemzetiségeknek fontos etnikai arányosság elve, ami még a szerb EUS csatlakozási dokumentumokban is fontos pont. A VMSZ szerb parlamenti képviselői elutasítják, leszavazzák. A leépítések meg majd le se …, szép szóval izélik, milyen nemzetiségű közszolgát rúgnak ki.
A választások listaállítási gyakorlatáról szintén Dr. Takács László szavai a legérdekesebbek:
“Volt azonban egy nagyon karakteres momentum a listaállítással kapcsolatban, mégpedig az, hogy a civil szervezetek megkeresése 2-3 nappal a listaállítást megelőzően történt (2014. szeptember 1-i és 2014. szeptember 4-i elnökségi ülések között lefolytatott levélváltás). Továbbá az, hogy mindössze három civil szervezet adott jelölteket: a Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség (elnök: Dudás Károly), a Háló Vajdasági Fejlesztési Alapítvány (elnök: Bunford Tivadar – a Masterplastos úr, aki 4,5 milliárd forintot kapott magyar adófizetőktől…. ezt én írtam ide, nem Takács úr szavai, amolyan zárójelen belüli zárójel…) és a Vajdasági Magyar Civil Szövetség (elnök: Béres Zoltán). A felsőoktatási intézmények képviselői, illetve további jelentős szaktekintélyek kimaradtak a listáról.”
Tehát míg Pásztor István igaz orbánfi módjára baszványoson a gazdája mellett ott lihegett, és mindenkit, aki nem vezérünk, pártunk dicsőítéséből és/vagy közmunkából él, hazaárulózott, és bárkit, aki kritikusan szemléli ámokfutását a VMSZ élén, a veszélyes balliberális tam-tam bolondjának nevez, folyamatosan elárulja a vajdasági magyarok ügyét. Ám felsejlik Pásztor pincsikutya előtt a fény , és úgy gondolja, minden sikert, amit elértek csak egy félbevágott szőlőkaró méretű géniusznak köszönhet… ( haverjai 11,1 milliárd forintnyi magyar adóforintot…).
Lassan- lassan Pásztor úr, aki ex tartományi privatizációs titkárként úgy néz ki, jól forgatja a pénzt, és demagógia importőrként is kiváló, olyan Michael Collins lesz, aki levizeli a pápa képét és belép az anglikán egyházba, Sin Féin helyett Fuck Féint kiáltva…